SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Norrköping
Volleyboll

Spelschema Norrköping open I
2021-10-29 13:28

Några har efterfrågat spelschema för söndagen, så det kommer här. Observera att spelschemat är preliminärt och kan komma att ändras om någon blir sjuk. 

 

Level 4 har en paus efter sitt slutspel och är då publik och hejaklack på finalerna i level 6. Gemensam prisutdelning för alla ca kl 17.30. 

 

Föräldrar och syskon (och övriga) är såklart välkomna som publik hela dagen. :)

 

SPELSCHEMA LEVEL 4

 

Plan 1

Tid               Grupp     Lag                                                                                                           

12.30       A            Åby 1 – Brå 1                                                                   

13.00       B            Åby 2 – Brå 2                                                                           

13.30       A            Åby 1 – City 1 (+ spelare från City 2)                          

14.00       B            City 2 – Åby 2                                                                          

14.30       A            Åby 1 – Rambo (+ spelare från Åby 2)                         

15.00       B            Brå 2 – City 2                                                                                            

Paus

16.00 +16.30      Slutspel enligt särskilt schema

17.00                  Publik finalspel level 6

17.30                  Prisutdelning

 

Plan 2

Tid               Grupp     Lag                                                                                                           

12.30       A            City 1 (+ spelare City 2) – Rambo (+ spelare Åby 2)

13.00       B            City 2 – Extralag (2 spelare Åby1 + 2 spelare Brå1)

13.30       A            Brå 1(+ spelare Brå 2) – Rambo (+ spelare Åby 2)

14.00       B            Brå 2 – Extralag (2 spelare City 1 + 2 spelare Rambo)

14.30       A            Brå 1(+ spelare Brå 2) – City 1(+ spelare City 2)

15.00       B            Åby 2 – Extralag (2 spelare Rambo + 2 spelare Brå1)

Paus

16.00 +16.30      Slutspel enligt särskilt schema

17.00                  Publik finalspel level 6

17.30                  Prisutdelning

 

SPELSCHEMA, LEVEL 6

 

            Grupp          Plan 3                                                                Domare

12.30     A                 Åby 1 – U16 1(+ spelare från U16 2)                 Team Valla blå

13.00     B                 Åby 2 – U16 2                                                    Team Valla vit

13.30     A                 Åby 1 – U16 3                                                    Team Valla grön

14.00     B                 Åby 2 – Team Valla blå                                       U16 3

14.30     A                 Åby 1 – Team Valla vit                                       U16 2

15.00     B                 Åby 2 – Team Valla grön                                    U16 1

 

 

            Grupp          Plan 4                                                              Domare

12.30     A                 U16 3 – Team Valla vit                                      Åby 2

13.00     B                 Team Valla blå – Team Valla grön                     Åby 1

13.30     A                 U16 1(+ spelare U16 2) – Team Valla vit           U16 2

14.00     B                 U16 2 – Team Valla grön                                   Åby 1

14.30     A                 U16 1(+ spelare U16 2) – U16 3                        Team Valla blå

15.00     B                 U16 2 – Team Valla blå                                      Team Valla vit

 

 

SLUTSPEL, LEVEL 6

 

Semifinaler

                  Plan 3                                             Plan 4

16.00         A1-B2(M1)                                      B1-A2(M2)

 

16.30        A3-B4(M3)                                      B3-A4(M4)

 

 

Finaler 

                  Plan 1                                             Plan 2      

17.00        (V)M1- M2                                      (V)M3 – M4

 

                  Plan 3                                             Plan 4

17.00        (F)M1-M2                                        (F)M3-M4

 

 
KFUM Norrköping
Välj önskad sektion du vill stötta genom gräsroten